Pierwsza konsultacja
psychologiczna

Co się dzieje podczas pierwszego spotkania z psychologiem? 

Jak się przygotować? O co będę pytany?

Jak wygląda pierwsza wizyta u psychologa?

Mimo tego, że coraz więcej osób decyduje się na wizytę u psychologa, to wciąż dla sporej grupy ludzi to pierwsze spotkanie ze specjalistą wzbudza często znaczne obawy. Część osób potrzebujących wsparcia psychologicznego, rezygnuje z konsultacji na przykład z powodu strachu przed nieznanym czy też z powodu niepewności co do tego, co tak naprawdę dzieje się podczas pierwszej wizyty u psychologa.

business-people-working-together

Jaki jest cel pierwszej konsultacji
psychologicznej?

Podczas pierwszego spotkania, psycholog przeprowadzi konsultację, która pomoże w lepszym zrozumieniu Twojego problemu i spojrzeniu na Twoją sytuację z szerszej perspektywy.

Jakich pytań mogę się spodziewać?

xdh
desk-office-with-objects

Pierwsza wizyta online - jak się przygotować?

Nie obawiaj się, że niektóre rzeczy będzie Ci trudno opisać czy też nazwać rzeczy po imieniu. Specjalista, zadając odpowiednie pytania pomoże Ci w określeniu tego co przeżywasz.

Pierwsze spotkanie - czym się różni od kolejnych?

ml

Pierwsza wizyta - kiedy się zgłosić?

Jeżeli zmagasz się z sytuacją, której nie jesteś w stanie rozwiązać samodzielnie, przeżywasz trudny okres w życiu, nie czerpiesz radości z codzienności lub doświadczasz cierpienia to psycholog będzie mógł Ci pomóc. Nawet w sytuacji, kiedy jest Ci trudno określić co się z Toba dzieje, nie wahaj się umówić na konsultację.

 Skąd mam wiedzieć, że powinienem skorzystać ze wsparcia psychologa? Teraz jest ten moment – odpowiedź, pod którą zdecydowanie podpisałaby się większość specjalistów. Jeśli się nad tym od jakiegoś czasu zastanawiasz i pewne rzeczy się po prostu nie zmieniają, to właśnie najprawdopodobniej wtedy, warto poszukać pomocy u specjalisty.

Jak mogę umówić się na pierwszą wizytę u psychologa?

Napisz \ Zadzwoń:

Email:

Formularz kontaktowy:

Karolina Etmańska - ZnanyLekarz.pl